Grzejniki REGULUS-system to całkiem nowa jakość wśród grzejników centralnego ogrzewania. Ich pojawienie się na rynku nie wywołało początkowo euforii w branży.
Rynek technik grzewczych wydawał się być już dawno podzielony a ponadto w budownictwie rozwijała się dekoniunktura niesprzyjająca nowym produktom.
Dopiero brak negatywnych ocen wywołał stopniowy wzrost zainteresowania tym produktem. Wywołali je zarówno zadowoleni z ich walorów eksploatacyjnych użytkownicy jak i nabierający zaufania do nowej marki handlowcy, zaskoczeni ciekawymi osiągami tych grzejników i oszczędzaniem kręgosłupów przy ich montażu wykonawcy a ponadto pojawiające się coraz to liczniejsze i większe, wdrożenia projektowe.
W nieodległej przeszłości na temat grzejników o podobnej konstrukcji krążyły potoczne opinie, będące mitami lecz często również uzasadnione, powstałe na gruncie wad występujących w grzejnikach miedziano-aluminiowych innych firm.
Dopiero zrozumienie różnic budowy i docenienie całego szeregu ich ewidentnych zalet spowodowało obecny boom na regulusy. Niechętnych głosów co prawda nadal nie brakuje, płyną one jednak od konkurencji, która wszak czuwa, lecz posłuch na nie jest, wobec pozytywnych faktów, coraz to mniejszy.
Ciekawe, iż na innych, eksportowych rynkach zbytu, na których poprawne działania edukujące szły w parze z pierwszymi wdrożeniami, grzejniki Regulus, całkowicie bez przeszkód konkurują z najlepszymi.
Grzejniki te są nierdzewne (miedź i aluminium), przy czym woda instalacyjna styka się w nich wyłącznie z miedzią, mają mała masę i pojemność wodną co implikuje ich minimalną bezwładność cieplną a zatem wysoką ekonomiczność ich pracy, a ponadto są uniwersalne w zastosowaniu gdyby chcieć wymienić szybko tylko trzy ich podstawowe zalety.
Odznaczają się wysoką sprawnością, w przekazywaniu ciepła do otoczenia, zarówno w wysokiej jak i w niskiej temperaturze pracy instalacji.
Gdzie się stosuje?
Do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, handlowych i przemysłowych; stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jak np. baseny, myjnie samochodowe, pralnie; bez ograniczeń zalecane do stosowania w budownictwie jednorodzinnym z uwagi na możliwośćwspółpracy z każdym sterowalnym typem kotła c.o., w instalacji c.o. każdego rodzaju.
Jakie mają zalety?
Materiały, z których wykonane są grzejniki – czyli miedź i aluminium, posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, co sprzyja łatwemu, intensywnemu rozprowadzeniu ciepła po całej konstrukcji grzejnika i wysokosprawnemu oddawaniu go do otoczenia; grzejniki cechuje odporność na korozję oraz bardzo mała pojemność wodna zapewniająca ekonomiczną pracę w nowoczesnych, sterowanych elektroniką systemach c.o.; mała bezwładność cieplna; mała waga grzejników – łatwy indywidualny montaż – również na płytach g-k; bardzo dobra sprawność, również przy niskiej temperaturze pracy instalacji (kotły kondensacyjne); nierdzewność – żywotność analogiczna jak instalacji z miedzi; wieloletnia gwarancja – 25 lat dla mikroklimatu mieszkań, biur itp., 10 lat dla basenów, myjni itp.